Eesti tikandi ja rahvuslikute ehete ilu / Красота эстонской вышивки и народных украшений


Eesti tikandi ja rahvuslikute ehete ilu:  

aasta koolitusprogramm Sillamäe Muuseumis


Iga rahva rõivas peegeldab killukest selle maa ajalugu, rahvuslikku iseloomu ja loomisvõimit. Läbi aastasadade on selles püsinud küll kindlad mustrid ja elemendid ja nende  kandmise viis, mille määrasid ära igivanad tõekspidamised ja külaühiskonna jäigalt püsivad tavad. Kui rahvarõivad ja tikkimine on eesti rahvakultuuripärandid, nii rahvuslikud ehted on rõivaste juures olulised lisandid. Kuid mitte ainult ilu ja uhkuse pärast pole neid kantud, neis on aegade jooksul olnud ka üksjagu kaitse- ja tõrjemaagiat, uskumusi ja kindlasti ka ühiskondliku positsiooni ning staatuse näitajat. Läbi aastasadade on selles püsinud küll kindlad mustrid ja elemendid ja nende kandmise viis, mille määrasid ära igivanad tõekspidamised ja külaühiskonna jäigalt püsivad tavad.
Sillamäe muuseumi käsitöökogudes on arvel üle 300 säiliku, sh. laudlinad, käterätikud, aksessuaarid jne.  Projekti raames kavatsevad Sillamäe Muuseumi töötajad  tutvustada linnaelanikke eesti rahvuslikute tikandi, rohvarõivaste ja ehetega. Selle jaoks korraldame koolitusprogrammi, kus lisaks teoreetilistele teadmistele saavad projektis osalejaid ka praktilisi käsitööoskusi ja proovivad valmistada käsitöö iseseisvalt.  Et teada rohkem ja sügavam eesti rahvarõivaste ja rahvuslike mustrite kohta, Sillamäe muuseumi töötajad kavatsevad laiendada oma koolitusprogrammi ja koraldada Iisaku muuseumi ja Ida-Virumaa käsitööseltsi asutaja pr. Meedi Hielo koduloomuuseumi külastamine.


Благодаря  поддержке фонда Центра народной культуры с февраля по декабрь 2016 г. в Силламяэском музее проходят занятия для детей и взрослых в рамках проекта
 "Красота эстонской вышивки и народных украшений" Расписание осенне-зимних занятий:

по субботам с 10.30 до 13.30 


8, 15 и 29 октября

5, 12 и 19 ноября

Стоимость занятия: 5 евро

Участие в Рождественской выставке в Силламяэском музее с 17.12.2016 г.


Комментариев нет:

Отправить комментарий