Rahvuslikku kodukäsitööd elustades. 2. osa / Возрождая старые ремесла. 2 часть.

2021.a. jooksul toimus Sillamäe Muuseumis edukalt projekt "Rahvuslikku kodukäsitööd elustades", mille toetasid Eesti Rahvakultuuri Keskus ja Eesti Kultuurkapital. Projekti raames õppisid inimesed vanaaja kangakudumist ja tikkimist. 2022. aastal jätkub projekti järgmine etapp, mille vältel jätkavad meie meistrikoja osalejad kangakudumisega ning näitavad saadud oskuste tulemusi suvenäitusel. Tulemuseks on kangakudumise, tikkimise ning fotokunsti tehnikate ja võtete ühendamine ja omavahel sobitamine, mis kindlasti äratab inimeste tähelepanu. Osalejad näitavad omapäraselt ja huvitavalt kodulinna ilu käsitöö kunsti abil.

Uues tehnikas tehtud tööde näitused võivad olla huvitavad mitte ainult linna elanikele kuid ka turistidele. Projekti raames valmistatud tööde näitust saavad Sillamäe Muuseumis ja linnaraamatukogus vaadata.  Sillamäe Mere- ja Linnapäevadel näitust „Sillamäe ilu läbi erinevate käsitöötehnikate“ saavad nii linna elanikud kui turistid vaadata. Käesolev projekt pakub võimalust siduda oma varasemaid pärimuskultuurseid teadmisi uute oskustega ning meelitab loomingulisi inimesi rääkima oma linnast kunsti keeles.

Sügisest alates soovivad muuseumi töötajad ja projektis osalejad laiendada pärimuslikke oskusi ning õppida juurde ketramist ja viltimise tehnikaid.

Jaanuar – juuni 2022.  Plaanitud tegevuste elluviimine: Muuseumitöötajad esitavad vana käsitöö näiteid, jutustavad erineva käsitöötehnika ajaloost ja eripärasusest, korraldavad ekskursioone Sillamäe Muuseumis. Koos õpetajaga korraldavad õpetube ja käsitöömeistriklasse projekti raames. Laupäeviti korraldab Sillamäe Muuseumis kangakudumise õpetustööd tekstiil- ja õmbluse eriala, viie järgu kangur, kutseõpetaja Jelena Kolessova (kavas on 10 tk.). Projekti raames valmistavad osalejad käsitsi tehtud gobeläänid Sillamäe vaadetega kangakudumise tehnika alusel.

Juuli 2022.  Näituste korraldamine: valmistatud kangakudumise ja tikkimistööde vormistamine, näituse vormistus. Projekti raames valmistatud tööde näitus Sillamäe Muuseumises Sillamäe vaadetega fotode valmistamine näituseks ning nende eksponeerimine koos gäbileenidega

September 2022.  Projekti raames valmistatud tööde näitus „Sillamäe ilu läbi erinevate käsitöötehnikate”  linnaraamatukogus.

September – detsember 2022.  Sillamäe Muuseumis koolitavad mentorid. Nad korraldavad veel 6 meistriklassi sügise jooksul, kus annavad edasi teadmisi ketramise ja viltimise toodete valmistamisest. Muuseumitöötajad esitavad vana käsitöö näiteid, jutustavad erineva käsitöötehnika ajaloost ja eripärasusest, korraldavad ekskursioone Sillamäe Muuseumis. Koos õpetajatega korraldavad õpetoad ja meistriklassid projekti raames. Detsembri kuus on näitus projekti osalejate käsitööde põhjal.

Detsembris on ka projekti kokkuvõtted, tulemuste analüüs, artiklite kirjutamine ajalehtedesse, ürituse valgustamine kohalikus TV-s, aruannete koostamine.FOTOALBUM * ФОТОАЛЬБОМ

Комментариев нет:

Отправить комментарий